Zagraniczna Spółka Dnia

Solidny reprezentant rozwijającego się rynku

PayPal. Rewolucja cyfrowa zapewnia nowych klientów.
Foto: Adobestock

Firma technologiczna oferująca przede wszystkim płatności mobilne i internetowe systematycznie zwiększa liczbę użytkowników oraz przychody. Analitycy podkreślają, że choć cena akcji podskoczyła przez ostatni rok o ponad 50 proc., widać jeszcze sporą przestrzeń do wzrostów.

PayPal, oprócz oferowania płatności mobilnych, m.in. tworzy platformy do płatności cyfrowych czy między osobami. Posiada również aplikację oferującą tańsze zakupy internetowe o nazwie Honey, a od kilku miesięcy oferuje także transakcje kryptowalutami. W ostatnim czasie spółka przejęła za 2,7 mld dolarów japońską firmę specjalizującą się w płatnościach odroczonych Paidy. Wspomniana forma płatności pozwala zakupić produkt oraz zapłacić za niego w późniejszym terminie. Posiadająca 6 mln klientów firma ma pomóc PayPalowi mocniej zaangażować się na trzecim największym rynku e-commerce na świecie. Oprócz płatności odroczonych, spółka oferuje także konsolidację płatności w jeden rachunek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.