Wierzytelności

Kruk na zakupach

Windykacyjna firma Kruk wygrała przetarg na zakup wierzytelności od jednego z polskich banków. Ich łączna wartość nominalna to 1,3 mld zł.

Piotr Krupa, prezes Kruka.

Foto: materiały prasowe

Na transakcję składają się dwa portfele: ponad 540 mln stanowią wierzytelności detaliczne niezabezpieczone, a 730 mln zł to wartość nominalna niezabezpieczonych wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw.

- To kolejna bardzo dobra informacja w obszarze inwestycji, płynąca tym razem z rynku polskiego. Już zaczęliśmy pracować nad sprawną finalizacją zakupu portfela od jednego z wiodących polskich banków. Niezabezpieczone wierzytelności detaliczne oraz MŚP o łącznej wartości nominalnej 1,3 mld zł, poszerzą dotychczasowe mocne aktywa Kruka - wskazuje Piotr Krupa, prezes Kruka. –Tradycyjnie IV kwartał obfituje w większą liczbę transakcji i możliwości inwestycyjnych. Kruk jest gotowy do kolejnych przetargów choćby pod względem miejsca na bilansie, efektywnego procesu inwestycyjnego oraz procesu operacyjnego. Wygrana w przetargu na zakup tak dużego nominału wierzytelności nie powinna być zaskoczeniem dla rynku. Dotychczasowe inwestycje, jak i poziom spłat w całej grupie, w tym w Polsce, przez trzy kwartały 2021 potwierdzają nasze możliwości oraz ambicje. Nie zwalniamy tempa - przed nami dużo szans, z których niezmiernie się cieszę – podkreśla Krupa.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.