Wierzytelności

Spłaty jeszcze rosną, inwestycje wciąż stoją

Windykatorzy koncentrują się teraz na obsłudze bieżących portfeli. Nowych wciąż jest jak na lekarstwo.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Trzeci kwartał pokazał, że branża windykacyjna mimo wielu trudności nadal całkiem nieźle sobie radzi, jeśli chodzi o ściągalność długów. Zupełnie inaczej wygląda rynek pod kątem nowych inwestycji.

Walka z trudnościami

Lider rynku, wrocławski Kruk, w III kwartale zanotował 452 mln zł wpłat od dłużników. Rok do roku oznacza to wzrost o 4 proc. W całej historii pod względem spłat Kruk miał jedynie dwa lepsze kwartały.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.