Wierzytelności

Capitea domaga się odszkodowania za sprawę GetBacku

Firma chce od spółek z grupy Deloitte ponad 290 mln zł za sprawę GetBacku. Czy akcjonariusze i obligatariusze mają podstawy, by pójść w jej ślady?
Foto: Bloomberg

Capitea, czyli dawny GetBack, złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o zapłatę solidarnie kwoty około 293 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie przeciwko spółkom z grupy Deloitte.

Deloitte odpiera zarzuty

Capitea uważa, że audytor nienależycie wykonał swoje obowiązki przy badaniu sprawozdań GetBacku. Chodzi o badanie jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania za 2016 r. oraz przeglądu półrocznego jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania za I półrocze 2017 r. Windykacyjna spółka podała, że Sąd Okręgowy w Warszawie zarządził doręczenie pozwanym odpisów pozwu oraz wyznaczenie terminu odpowiedzi na pozew.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.