Wierzytelności

GetBack dorównał Dino

GetBack przekonał do siebie inwestorów indywidualnych. Na akcje windykatora w IPO zapisało się około 3,7 tys. drobnych graczy – wynika z informacji „Parkietu".

Konrad Kąkolewski, prezes GetBacku.

Foto: Archiwum

Tym samym spółce udało się powtórzyć osiągnięcie niedawnego giełdowego debiutanta, spółki Dino. W ofercie tej firmy (wartość IPO wyniosła 1,6 mld zł) udział wzięły dokładnie 3753 osoby. Jak ustaliliśmy, drobni gracze złożyli zapisy na 6,3 mln akcji windykatora. Oznacza to, że popyt w tej grupie sięgnął 170 mln zł. Tym samym trafne okazały się prognozy maklerów, którzy jeszcze przed zakończeniem przyjmowania zapisów w tej grupie inwestorów mówili, że zainteresowanie ofertą jest na tyle duże, że potrzebna będzie redukcja zapisów. Zgodnie z prospektem dla inwestorów indywidualnych spółka może przeznaczyć maksymalnie 4 mln walorów, co przy maksymalnej cenie, która była ustalona na 27 zł, dawało wartość oferty dla detalu na poziomie 108 mln zł.

Cała oferta mogła opiewać nawet na 1,08 mld zł. Z naszych ustaleń wynika jednak, że IPO windykatora osiągnie wartość 740 mln zł, a ostateczna cena walorów została ustalona na 18,5 zł, czyli o ponad 30 proc. mniej od ceny maksymalnej (do zamknięcia tego wydania „Parkietu" nie było jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie). Windykator ostatecznie sprzeda 40 mln akcji, a sama spółka została wyceniona przez inwestorów na 1,85 mld zł. W raportach analitycznych była wyceniana na 2,41–4,15 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.