Wierzytelności

KNF w sprawie GetBacku

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zapewnił w komunikacie, że podejmuje wszystkie niezbędne kroki w celu pełnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W poniedziałek rano Getback poinformował, że jest bliski pozyskania finansowania od PFR i PKO BP. 

"Zgodnie z treścią raportu łączna kwota finansowania udzielonego przez Bank i PFR wyniesie do 250.000.000 zł, a strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania oraz przewidują zakończenie negocjacji i podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie. Ponadto Emitent zaznaczył, że publikacja przedmiotowego raportu bieżącego następuje po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami" - czytamy KNF w komunikacie.

PKO BP i PFR przed rozpoczęciem notowań zaprzeczyły aby takie rozmowy były prowadzone.

"Tym samym w ocenie organu nadzoru analiza przedstawionego w sprawie stanu faktycznego podaje w wątpliwość wiarygodność informacji poufnej przekazanej przez Emitenta w raporcie nr 39/2018 z dnia 16 kwietnia 2018 r." - poinformował urząd.

Według KNF sposób informowania przez GetBack o rzekomo prowadzonych negocjacjach w zakresie pozyskania finansowania mógł przyczyniać się do szkodliwej dla rynku dezinformacji, a także wprowadzić w błąd uczestników rynku co do rzeczywistej sytuacji spółki.

"Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje jednocześnie, że podejmuje wszystkie niezbędne kroki w celu pełnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz umożliwienia jak najszybszego wznowienia notowań instrumentów finansowych wyemitowanych przez spółkę GetBack SA" - zaznaczono w komunikacie.

 

Giełda Papierów Wartościowych na wniosek KNF zawiesiła w poniedziałek obrót akcjami i obligacjami Getback.

Załączniki

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.