Transport

PKP Cargo: Spółka liczy na wzrost stawek za przewozy

Odnotowywany w tym roku przez grupę PKP Cargo wzrost realizowanych przewozów kolejowych nie przekłada się na równie wysoką zwyżkę wypracowywanych wyników finansowych.
Foto: Adobestock

To m.in. konsekwencja stosunkowo wysokich kosztów stałych i problemów z przerzucaniem ich na odbiorców oferowanych usług. Jest nawet gorzej. – Odczuwaliśmy presję rynku na obniżanie cen. Liczymy, że w drugiej połowie roku ta sytuacja się zmieni i wzrosną stawki za usługi transportowe, przy jednocześnie utrzymującej się tendencji wzrostowej po stronie przewozów – twierdzi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Spółka cały czas dużych szans na rozwój upatruje w przewozach kontenerów, czyli biznesie, którego znaczenie w Polsce i regionie już od dłuższego czasu systematycznie rośnie. – Pozycja grupy PKP Cargo jest na nim bardzo mocna, a dbamy o to, żeby jeszcze bardziej podnieść naszą konkurencyjność. Temu służy budowanie coraz lepszej oferty dla klientów również dzięki realizowanym inwestycjom w tabor intermodalny – uważa Warsewicz. W I półroczu transport kontenerów stanowił już 18 proc. ogółem wykonanej przez grupę tzw. pracy przewozowej. Tym samym od kilku lat systematycznie rośnie. To m.in. zasługa rozwijania regularnych przewozów na rynkach zagranicznych, m.in. z Czech i Słowacji do słoweńskiego portu w Koprze i z powrotem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.