Transport

Stalexport Autostrady: Poprawa wyników

Według szacunków zarządu grupa Stalexport Autostrady zwiększyła zarówno przychody, jak i zysk w pierwszym półroczu. Notowania spółki w drugiej połowie poniedziałkowej sesji spadały o 0,3 proc., do 3,53 zł.
Foto: Adobestock

Spółka, która koncentruje się na obsłudze odcinka autostrady A4 Katowice–Kraków, odczuwa wpływ wzmożonego ruchu na drogach. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r. średnie dobowe natężenie ruchu na autostradzie A4 Katowice–Kraków w przypadku samochodów osobowych wzrosło o 14,7 proc., do 30,1 tys., a w przypadku samochodów ciężarowych zwiększyło się o 17,8 proc., do 7,4 tys. Ogółem natężenie ruchu wzrosło o 15,3 proc., do 37,5 tys. aut.

Pozwoliło to na poprawę sprzedaży grupy w I połowie roku. Skonsolidowane przychody wyniosły 158,8 mln zł w porównaniu z 128,6 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej. Pomogły w tym wyższe przychody z poboru opłat, które dla samochodów osobowych wyniosły 94,6 mln zł, o 30,6 proc. więcej rok do roku. Z kolei przychody z poboru opłat dla samochodów ciężarowych wzrosły o 14,7 proc., do 62,2 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.