Transport

OT Logistics: Inwestorzy ruszyli do kupowania akcji

W połowie poniedziałkowej sesji giełdowi inwestorzy handlowali akcjami OT Logistics nawet po 10,5 zł, co oznaczało wzrost kursu o 19,3 proc. Mocna zwyżka popytu na walory spółki to konsekwencja opublikowania za I kwartał zdecydowanie lepszych wyników finansowych od powszechnie oczekiwanych oraz dobrych perspektyw na przyszłość.
Foto: materiały prasowe

W pierwszych trzech miesiącach tego roku grupa zanotowała 219,2 mln zł przychodów. To poprawa o 5,8 proc. Zwyżka jest jednak znacznie większa, bo ponad 30-proc., jeśli wziąć pod uwagę tylko kontynuowane biznesy. Do poprawy kondycji grupy przyczyniły się m.in. rosnące stawki frachtowe, co przełożyło się na mocny wzrost wpływów zależnej firmy spedycyjnej C.Hartwig Gdynia. Ponadto w biznesie portowym realizowano więcej niż w latach poprzednich przeładunków większości towarów drobnicowych, a także masowych związanych z przemysłem stalowym (rudy żelaza i koks). Cały czas spadają za to przeładunki węgla. Do tego doszły istotne spadki kosztów zarządu i sprzedaży, co zaowocowało wypracowaniem 48,1 mln zł zysku netto, wobec 41,6 mln zł na minusie wykazanych rok wcześniej.

O skokowo poprawiającej się kondycji spółki świadczy też właśnie dokonana spłata, z własnych środków, 14,7 mln zł zobowiązań wobec obligatariuszy posiadających walory serii D. „Uznajemy to za przełomowe wydarzenie obrazujące wysoce pozytywny wpływ efektów restrukturyzacji oraz rozwiązania kluczowych problemów prawnych na poziom generowanego strumienia środków pieniężnych" – uważa Konrad Hernik, prezes OT Logistics. Dodaje, że do dziś grupa rozwiązała niemal wszystkie istotne spory prawne, odzyskując zamrożone dotychczas pieniądze. Wśród kluczowych spraw do uregulowania pozostało jeszcze rozliczenie zobowiązań wobec Allianz AZ. Firma ta, tak jak giełdowa spółka, jest jedym z udziałowców chorwackiej Luka Rijeka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.