Technologie

Play2Chill już na małej giełdzie. Kurs spada

Kurs producenta gier wzrósł na otwarciu pierwszej sesji o 0,4 proc. do 9,5 zł. Jednak do głosu szybko doszła podaż.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Play2Chill jest 375. spółką notowaną na NewConnect oraz 12. debiutem na tym rynku w 2020 r. Przed godz. 12 notowania Play2Chill oscylują wokół 7,98 zł, co oznacza spadek o 15,6 proc. Do obrotu wprowadzono 2 870 000 akcji serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. - Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania kilku obiecujących projektów, spośród których jako pierwszy ukaże się Motor Mechanic Simulator w wersji na komputery stacjonarne. W naszym autorskim portfolio są zapowiedziane również m.in. takie tytuły jak The Headsman i Aztec Empire. Oprócz tworzenia własnych gier zamierzamy również portować gry innych producentów na różne platformy- zapowiada Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Studio skupia się na tworzeniu średniobudżetowych tytułów z gatunku gier symulacyjno-strategicznych. Do tej pory miały premierę dwie autorskie gry: „Dream Alone" i „Counter Terrorist Agency".

W maju tego roku spółka przeprowadziła emisję prywatną, w ramach której pozyskała 1,5 mln zł. Zainteresowanie kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych akcji – podkreśla studio. Zgodnie z celami emisji, pozyskane środki są przeznaczane na produkcję nowych tytułów, w tym wspomnianego „Motorcycle Mechanic Simulator".

Największym akcjonariuszem spółki jest giełdowy PlayWay.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.