Reklama

CD Projekt. Dobre nastroje przed premierą

Za tydzień, 10 grudnia, na rynek trafi „Cyberpunk 2077". Notowania CD Projektu w środę ciągnęły WIG20 w górę, kontynuując tym samym trwającą już cztery dni zwyżkową serię. Kapitalizacja studia po południu sięgnęła 40 mld zł.
Prezesem CD Projektu jest Adam Kiciński.

Prezesem CD Projektu jest Adam Kiciński.

Foto: materiały prasowe

Na rynek trafia coraz więcej szczegółów dotyczących „Cyberpunka". W kulminacyjną fazę weszła kampania marketingowa gry. Na razie nie wiadomo, kiedy na rynek trafią pierwsze informacje ze spółki dotyczące sprzedaży. Zarząd zadeklarował, że tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Na premierę „Cyberpunka" patrzą z uwagą też przedstawiciele konkurencyjnego studia People Can Fly, które właśnie przeprowadza ofertę publiczną akcji. Zdaniem analityków udana premiera CD Projektu byłaby dla PCF dobrą informacją, ponieważ pomogłaby podtrzymać dobre nastawienie inwestorów do twórców gier. CD Projekt, Techland i People Can Fly znajdują się w wąskim gronie krajowych spółek tworzących gry AAA, wysokobudżetowe, duże produkcje.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama