REKLAMA
REKLAMA

Technologie

LiveChat: Akcjonariusze dostaną dywidendę

Posiadacze akcji LiveChatu czwartkową sesję mogą zaliczyć do udanych. Notowania rosły o ponad 4 proc. w reakcji na dobre wyniki oraz zapowiedź dywidendy za rok 2019/2020.

Mariusz Ciepły, prezes LiveChatu.

Foto: materiały prasowe

Zarząd zwrócił się z wnioskiem do rady nadzorczej o wyrażenie zgody na wypłatę zaliczki. Na akcję miałoby przypaść 0,6 zł. Planowany dzień ustalenia prawa to 2 stycznia 2020 r., a wypłacona miałaby zostać 9 stycznia.

W I połowie trwającego roku finansowego 2019/2020 (czyli w okresie kwiecień–wrzesień) grupa osiągnęła przychody w wysokości 62,5 mln zł i 31,1 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost odpowiednio o 20 proc. i prawie 10 proc. rok do roku. Wrocławska spółka nie ma problemów z gotówką. Wypracowane przepływy z działalności operacyjnej sięgnęły 32 mln zł. Warto odnotować, że w tym okresie wypłaciła ona akcjonariuszom dywidendę, a mimo to na koniec września dysponowała gotówką w wysokości 22,7 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA