Technologie

VoD: Skok Amazona Prime

W październiku liderem serwisów wideo na żądanie (VoD) w polskim internecie pozostawał Netflix, umacniając pozycję pod względem tzw. realnych użytkowników (RU) – wynika z danych Gemiusa, udostępnionych nam przez badawczą firmę. Trzeba pamiętać, że dane te nie są jednoznaczne z liczbą abonentów czy osób oglądających treści na platformach. Świadczą natomiast o zainteresowaniu nimi.
Foto: Adobestock

Netflix przyciągnął w ub. miesiącu 12,27 mln realnych użytkowników, o prawie 900 tys. więcej niż we wrześniu.

Miejsce drugie należało do serwisów giełdowej Wirtualnej Polski Holding, właściciela serwisu WP Pilot. Zapewniło jej to prawie 4,7 mln RU (wobec 4,5 mln we wrześniu). Na trzecim miejscu była platforma Grupy Discovery – Player.pl. W jej wypadku liczba użytkowników obniżyła się do 3,99 mln z 4,37 mln we wrześniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.