REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asbis miał 4,61 mln USD zysku netto w III kwartale 2019 r.

Dystrybutor IT podał dobre wyniki za IIII kwartał. Mocno przebił prognozy analityków. Czy końcówkę roku też będzie miał udaną?
Foto: Adobestock

Akcje Asbisu w środę rano cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Około godz. 10 drożeją o ponad 6 proc. do 2,77 zł. Na uwagę zasługuje wzmożony obrót. Za nami dopiero pierwsza godzina sesji, a właściciela zmieniło już 300 tys. walorów Asbisu.

Entuzjazm inwestorów jest pokłosiem opublikowanych dziś wyników za III kwartał. Okazały się one dużo lepsze od oczekiwań analityków – szczególnie na poziomie zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Wyniósł on 4,6 mln USD - był o 10 proc. wyższy w ujęciu rok do rok i aż o 47 proc. wyższy od konsensusu opublikowanego przez PAP.

Na poziomie operacyjnym cypryjska spółka też wypracowała wyniki lepsze od oczekiwań, ale różnica nie była już tak duża: wyniosła (wobec konsensusu) niespełna 8 proc. Narastająco w trakcie trzech kwartałów zysk netto grupy wyniósł 7,2 mln USD wobec 7,1 mln USD rok wcześniej. Z kolei przychody spadły o 16,5 proc. do ponad 1,25 mld USD, a EBITDA poszła w górę o 14,7 proc. do 22,2 mln USD.

„W okresie dziewięciu miesięcy 2019 r. utrzymaliśmy dodatnią tendencję wzrostową marży zysku brutto obserwowaną we wcześniejszych okresach i kontrolę naszych kosztów operacyjnych. Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży za III kwartał 2019 r., mimo niższych przychodów w porównaniu do ubiegłego roku, który był rekordowy w całej historii grupy. Nasze wyniki są zgodne z naszymi oczekiwania i z prognozą finansową na 2019 r.”- czytamy w raporcie spółki.

Prognoza zakłada przychody pomiędzy 1,7 mld USD a 1,9 mld USD oraz zysk netto po opodatkowaniu pomiędzy 8,5 mln USD a 10 mln USD.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA