Technologie

Spoko.App: Pieniądze na ekspansję

W październiku kolejnych 30 krajów dołączy do oferty polskiego startupu z sektora fintech, który oferuje przelewy pieniężne dla emigrantów. Zasięg powiększył się o kraje Bliskiego Wschodu, Boliwię, Ekwador czy Kostarykę. Twórcy aplikacji planują także zwiększyć swoje zaangażowanie wśród Nigeryjczyków oraz migrantów południowoazjatyckich.
Foto: Adobestock

– Naszą misją jest oferowanie łatwych w obsłudze przekazów gotówki, przede wszystkim z miejsc zamieszkiwanych przez rzesze imigrantów, do ich rodzinnych krajów. Dlatego bardzo ważne było dla nas dotarcie z naszą ofertą do krajów południowoamerykańskich, afrykańskich i azjatyckich – tłumaczy Evgeny Chamtonau, prezes startupu.

Jak wylicza Spoko.app, z aplikacji korzysta globalnie 160 tys. użytkowników. Większość wciąż stanowią mieszkający w Polsce Ukraińcy. To dla nich aplikacja była rozwijana przez ostatnie lata, jeszcze pod nazwą Pay Ukraine. Obecnie firma prowadzi rozmowy w sprawie kolejnej rundy finansowania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.