Technologie

ATM: Inwestycje w centra danych

Wyniki ATM, największego w kraju operatora centrów przetwarzania danych (ponad 8 tys. mkw. powierzchni serwerowni), w II kwartale i I półroczu 2020 r. były wyższe niż przed rokiem.
Foto: Adobestock

W minionym kwartale br. spółka kontrolowana w 100 proc. przez fundusz MCI wykazała 42,06 mln zł przychodu. Było to o około 17,6 proc. więcej niż rok wcześniej, a do wzrostu tego przyczyniły się przede wszystkim usługi centrów przetwarzania danych (drugim segmentem są usługi telekomunikacyjne).

Zysk operacyjny ATM zamknął się sumą 9,64 mln zł (4,81 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 2,71 mln zł (wobec około 1,5 mln zł straty przed rokiem).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.