Technologie

AB: Czekając na koniec roku

Popyt jest duży, ale trudno będzie utrzymać solidne marże.

Kapitalizacja grupy AB, której prezesem jest Andrzej Przybyło, wynosi obecnie 450 mln zł.

Foto: Archiwum

Notowania AB szybko odrobiły marcową przecenę i w zeszłym miesiącu ustanowiły lokalne maksimum, przekraczając poziom 35 zł, ale od tego czasu na akcjach dominuje podaż. Kursowi nie pomógł opublikowany przez spółkę raport za zeszły rok obrotowy, mimo iż widać w nim znaczący wzrost zysków.

Zarząd sygnalizuje, że grupa jest beneficjentem trwającej pandemii. Popyt na sprzęt IT nakręca rosnąca popularność pracy zdalnej oraz e-learningu. Związany jest z tym boom na laptopy, serwery, urządzenia sieciowe, asortyment związany z przechowywaniem danych oraz z rozrywką domową (gry, konsole).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.