Technologie

CD Projekt powalczy o ulgę, ale woli dmuchać na zimne

Największy polski twórca gier przewiduje złożenie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych. Będzie pytał nie tylko o IP Box.

Kapitalizacja CD Projektu, którego prezesem jest Adam Kiciński, zbliża się do 25 mld zł.

Foto: materiały prasowe

Niemal 2 proc. przy wysokim obrocie zyskiwał w poniedziałek kurs CD Projektu. Po południu wynosił 259,6 zł i ocierał się o historyczne maksimum, które zanotował pod koniec sierpnia na poziomie 259,8 zł. Notowaniom nie zaszkodziła nierozpowszechniona w poniedziałek informacja o tym, że DM BOŚ obniżył rekomendację do „trzymaj" z „kupuj".

Oszczędności na horyzoncie

CD Projekt drożeje w oczekiwaniu na premierę „Cyberpunka", którą zaplanowano na 16 kwietnia 2020 r. Dlatego to właśnie w przyszłym roku należy spodziewać się rekordowych wyników studia, ale tegoroczne – mimo iż nie ma w tym roku żadnej dużej premiery – też nie zapowiadają się źle, co jest zasługą nadal dobrze się sprzedającej serii o wiedźminie. W I połowie 2019 r. grupa wypracowała ponad 214 mln zł przychodów, co przełożyło się na 51,7 mln zł zysku netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.