Technologie

Santiago Argelich, Cellnex Poland: Czekamy na odpowiedź od Orange i T-Mobile

WYWIAD | SANTIAGO ARGELICH - z dyrektorem zarządzającym Cellnex Poland o planach na polskim rynku infrastruktury telekomunikacyjnej rozmawia Urszula Zielińska

Santiago Argelich, dyrektor zarządzający Cellnex Poland

Foto: materiały prasowe

Jaki jest wkład Cellneksu w rozbudowę sieci komórkowych w Polsce? Zbudowaliście już pierwszą stację bazową?

Odpowiedź brzmi: tak. Proszę pozwolić mi wyjaśnić, jak to działa w naszym wypadku. Mamy dwie spółki. Pierwsza to On Tower Poland, która przejęła maszty Playa i która nimi zarządza. Rozbudowujemy tę sieć, dodając do niej nowe maszty. Przy czym ich wykonawcą jest Play. Gdy kończy budować – my kupujemy maszt. W ten sposób w lipcu zakupiliśmy od Playa 31 wież. W sierpniu zaś było ich około 38. Szacuję, że do końca roku liczba ta urośnie do 250.

Czyli Cellnex nie buduje sieci, tylko ją agreguje i finansuje?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.