Technologie

Movie Games się rozpycha

Studio dywersyfikuje działalność – będzie zajmowało się tzw. portingiem gier. Zacznie od „Plane Mechanic Simulator”.
Foto: materiały prasowe

Portfing polega na dostosowaniu technologicznym gry do wymagań konkretnej platformy. Notowana na NewConnect spółka informuje, że  będzie zajmowała się głównie portingiem tych gier, których jest wydawcą lub producentem. Zakłada również produkcję gier dedykowanych wyłącznie Nintendo Switch.

- Konsekwentnie realizujemy strategię dynamicznego rozwoju. Liczymy, że obszar portingowy przyniesie nam dodatkowe przychody dla spółki – podkreśla, cytowany w komunikacie Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Pierwszym projektem, który przeniesiony zostanie na konsolę Nintendo Switch będzie „Plane Mechanic Simulator", gra symulacyjna, w której gracz wciela się w  mechanika lotniczego.  Tytuł dostępny jest na komputerach PC od lutego. Spółka informuje, że gra osiąga znakomite wyniki sprzedażowe.

- „Plane Mechanic Simulator" rozgrywa się w Anglii 1940 roku, kiedy brytyjskie siły lotnicze przygotowywały się do odparcia ataku ze strony niemieckiego Luftwaffe, w przeddzień bitwy o Anglię. Gra już teraz odnosi sukces, będąc dostępna jedynie na PC. Wierzymy, że dostęp do tak popularnego tytułu na nowej platformie zapewni nam znaczące poszerzenie grona odbiorców – dodaje Wcześniak.

Wkrótce Movie Games ma  ogłosić kolejne tytuły, które będzie realizować w ramach działalności portingowej.

Informacja o poszerzeniu profilu działalności na razie nie pomaga notowaniom. Kurs Movie Games w środę przed południem spada o 3 proc.  i wynosi nieco ponad 28 zł. Kapitalizacja całej spółki wynosi 72 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.