REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk: Technologia pomoże w walce z pandemią

Notowania DataWalk poruszają się w trendzie wzrostowym, a w czwartek zwyżki przybrały na sile. Po południu akcje drożały o kilkanaście procent, co przekłada się na kapitalizację sięgającą prawie 800 mln zł. Kurs rośnie, bo inwestorzy wierzą, że technologiczna spółka będzie beneficjentem trwającej pandemii.

Paweł Wieczyński, prezes spółki DataWalk.

Foto: tv.rp.pl

W czwartek rano na rynek trafiła informacja o otrzymaniu przez DataWalk testowego zamówienia z USA, dotyczącego rozwiązania ograniczającego zagrożenie koronawirusem. Szczegółów nie podano.

„Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji tymczasowej w celu wsparcia projektu z jedną z sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w celu analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z Covid-19" – czytamy w raporcie. Zamówienie otrzymała spółka zależna DataWalk, czyli amerykański DataWalk Inc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA