Technologie

Wakacje bez aukcji 5G

We wtorek oficjalnie ruszył system pokazujący dane o natężeniu pól elektromagnetycznych emitowanych przez sieci komórkowe. Przy okazji startu portalu Janusz Cieszyński, minister odpowiedzialny w Kancelarii Premiera Rady Ministrów za cyfryzację, odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM.

Foto: materiały prasowe

– Jeśli chodzi o aukcję, są prowadzone prace legislacyjne. Myślę, że na jesieni będziemy szerzej informować o wynikach prac analitycznych. Będą warunkowały moment, gdy powiemy, kiedy rozpocznie się aukcja – powiedział Janusz Cieszyński. Nie przeczył, że aukcja 5G czeka na nowelizację ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC). – Wiązanie jej z KSC to rozsądny trop – podkreślił.

Elementem, który rozbudził na początku roku dyskusję o KSC, a zatem doprowadził do dalszego odsunięcia w czasie aukcji, są zapisy o powołaniu operatora sieci komunikacji strategicznej (OSKS). Niektórzy sugerowali, aby projekt ten wyłączyć z tej legislacji. Inne osoby zaś uważały, że Urząd Komunikacji Elektronicznej powinien ogłosić aukcję 5G, nie czekając na KSC.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.