Technologie

CD Projekt na fali

„Cyberpunk 2077” był najczęściej pobieraną grą w czerwcu w PS Store. Studio zapowiedziało też darmowy dodatek do „Wiedźmina 3” inspirowany serialem Netflixa.
Foto: Bloomberg

CD Projekt jest gwiazdą poniedziałkowej sesji na GPW. W południe kurs rośnie o ponad 6 proc. i wynosi 199,9 zł. Zwyżce towarzyszy wzmożony obrót. Od rana właściciela zmieniły już akcje o wartości przekraczającej 100 mln zł. To dziś najwyższy obrót na warszawskiej giełdzie. Drugi jest PKN Orlen z obrotem sięgającym 20 mln zł.

- Dzisiejszy wzrost na akcjach CD Projektu może być w dużej mierze czystą spekulacją spowodowaną informacją o tym, że „CP 2077" jest najczęściej   pobieraną (co nie musi oznaczać, że kupowaną) grą w czerwcu w PS Store – ocenia Maciej Kietliński, analityk Noble Securities. Zwraca uwagę na możliwy scenariusz, w którym za znaczną część liczby pobrań „Cyberpunka" w czerwcu z PS Store odpowiadają gracze, którzy zakupili grę w preorderach lub krótko po premierze, odinstalowali  z powodu licznych tzw. bugów i glitchy, po czym instalują  ponownie po powrocie sprzedaży do PS Store w nadziei, że powrót ten spowodowany jest poprawieniem jakości gry.

Dzisiejsze dobre nastroje posiadaczy akcji CD Projektu są też pokłosiem drugiej informacji, jaka napłynęła na rynek: podczas WitcherConu polskie studio ogłosiło, że w związku z premierą "Wiedźmina 3" na platformy nowej generacji szykuje dodatek inspirowany serialem Netflixa.

„Darmowe DLC to miły dodatek, który jest jednym z zabiegów odbudowy zaufania i  wizerunku wśród społeczności graczy, lecz nie powinien mieć wpływu na poprawę wyników spółki" – czytamy w porannym biuletynie DM BDM.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.