REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Play inwestuje w światłowody, kupując Grupę 3S

Mimo sporego wydatku na infrastrukturalną firmę z Katowic zarząd podtrzymał plan wypłaty dywidendy w 2020 r. Wyjaśniał, że alternatywą była budowa łączy dla masztów od zera.

Jean-Marc Harion, prezes sieci komórkowej Play

Foto: materiały prasowe

Play Communications podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji katowickiej firmy 3S. Akcje sprzedają założyciele i fundusz z grupy Enterprise Investors, która w 2015 r. wyłożyła na 76 proc. udziałów 87 mln zł. Cena za posiadającą światłowodową sieć w pięciu województwach Polski południowej i centra przetwarzania danych grupy to 410 mln zł, czyli 12,8-krotność EV/EBITDA. Sprawiła ona, że w środę kurs akcji Playa spadał nawet o ponad 3 proc.

Przejęcie niespodzianka

– Nie zakładałem inwestycji Play w tym kierunku, ale generalnie to dobry strategicznie ruch. Play jest postrzegany jako spółka z relatywnie słabszą infrastrukturą w segmencie stacjonarnym, co przekłada się na wycenę. Zakup pozwoli też wzmocnić pozycję w segmencie B2B, gdzie konkurencyjni operatorzy mobilni są bardzo mocni. Warto tu przypomnieć przejęcia GTS przez T-Mobile, Netii przez Cyfrowy Polsat czy BlueSoft przez Orange Polska – komentuje Dominik Niszcz, analityk Raiffeisena.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA