Technologie

Huśtawka na CD Projekcie

Akcje studia wczoraj mocno drożały na fali spekulacji o powrocie ”Cyberpunka” do PS Store. Po sesji spółka potwierdziła tę informację.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Środową sesję kurs CD Projektu rozpoczął od mocnych wzrostów. Po godz. 9 za akcję CD Projektu trzeba zapłacić ponad 206 zł po zwyżce o niemal 4 proc. Inwestorzy jednak szybko zdecydowali się przystąpić do realizacji zysków. Przed godz. 11 kurs spada już o ponad 3 proc. do 194 zł.

Wczoraj, na fali spekulacji o powrocie „Cyberpunka” do sklepu Sony, kurs urósł o prawie 7 proc.

„Zarząd przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment o przywróceniu dostępności cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 w sklepie PlayStation Store począwszy od dnia 21 czerwca 2021 r." - poinformowało studio w raporcie bieżącym, opublikowanym we wtorek wieczorem. O tym, że taki scenariusz jest prawdopodobny można było wnioskować z opublikowanej dzień wcześniej informacji na Twitterze PS Store o możliwości dodania „CP2077" do wishlisty.

Przy obecnym poziomie kursu kapitalizacja CD Projektu wynosi około 20 mld zł. Jest o ponad połowę niższa od rekordowej, notowanej na początku grudnia 2020 r. Wycena spółki zaczęła spadać po premierze „Cyberpunka", która odbyła się 10 grudnia 2020 r. Powodem były przede wszystkim błędy w wersjach konsolowych (dlatego Sony usunęło w grudniu cyfrową wersję gry ze sprzedaży w PlayStation Store).

Obecnie ocena gry w wersji na PS4 wynosi 3,6 pkt na możliwych 10 pkt. Zdaniem Macieja Kietlińskiego, analityka Noble Securites trudno zakładać, że przywrócenie gry do sklepu Sony przełoży się na nagły wzrost wolumenu sprzedaży.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.