Technologie

CI Games podaje kolejne dane o „Snajperze”

Przychody ze sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" w ciągu dwóch dni od premiery w wersji na Xbox były wyższe o 211 proc., a w wersji na PlayStation 4 o 170 proc. niż w przypadku pierwszej części gry.
Foto: materiały prasowe

Kurs CI Games w środę przed południem rośnie o prawie 4 proc. do 1,84 zł. Na rynek trafiły kolejne wieści dotyczące piątkowej premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts 2". Tym razem dotyczą one wersji cyfrowej na platformy Xbox na wszystkich terytoriach dystrybucji oraz na platformę PlayStation 4 w Ameryce Północnej i Południowej.

Spółka podała, że łączny wolumen sprzedaży nowej gry w ciągu dwóch dni od dnia premiery z wyłączeniem pre-orderów w wersji na Xbox wzrósł o około 177 proc., a na PlayStation 4 o około 141 proc. Na wzrost przychodów w stosunku do wolumenu sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 1" (premiera była w 2019 r.) w analogicznym okresie po premierze wpływ miały głównie dwa czynniki. Pierwszym jest cena. Polska spółka zaoferowała teraz dwie wersje „SGWC 2" - podstawową oraz tzw. deluxe (jej cena jest wyższa o 10 USD/10 EURO od ceny gry w wersji podstawowej). Okazuje się, że wolumen sprzedaży cyfrowej „SGWC 2" w wersji deluxe na konsole jest wyższy niż wersji podstawowej. Drugą kwestią jest fakt, że spółka zrezygnowała z dodatkowej promocji cenowej dla graczy w dniu premiery „SGWC 2", którą wprowadzono przy okazji premiery "Sniper Ghost Warrior Contracts 1" w 2019 r. Premiera "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" odbyła się 4 czerwca. Tytuł zadebiutował jednocześnie na konsolach Playstation 4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz komputerach PC. W późniejszym terminie trafi też na Playstation 5. Obecnie 82 proc. opinii dla gry polskiego studia na Steamie ma charakter pozytywny.

W poniedziałek spółka podała informacje dotyczące sprzedaży wersji na PC. Przychody za ten okres w ciągu dwóch dni od dnia premiery były wyższe o 170 proc. w stosunku do wyników sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 1" odnotowanych w analogicznym okresie po premierze. Z kolei liczba sprzedanych pre-orderów "SGWC 2" do dnia premiery była o około 30 proc. wyższa niż w przypadku „Sniper Ghost Warrior Contracts 1", a łączny wolumen sprzedaży "SGWC 2" w ciągu dwóch dni od dnia premiery z wyłączeniem pre-orderów był wyższy o 118 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.