REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Piątka od Piątka wywołała telehossę

O około 3 mld zł podrożały na warszawskiej giełdzie największe trzy telekomy, kiedy Play, śladem Orange, wprowadził abonamenty droższe o 5 zł. Analitycy biją się w piersi i podnoszą wyceny akcji operatorów.
Foto: Fotorzepa

Operatorzy nie robią o tym konferencji. Co to jest? To podwyżki cen abonamentów, na którą czekają od dawna akcjonariusze operatorów telekomunikacyjnych. Po Orange ceny podniósł właśnie Play, który przez lata przeceniał rynek. Trend zauważyły biura maklerskie. W czwartek część podnosiła wyceny akcji operatorów, przyczyniając się do hossy w tym sektorze.

Kursy w górę

Jak pisaliśmy, Orange Polska zdecydował się podnieść ceny abonamentów za telefon komórkowy. Podwyżka nie była znacząca – o około 5 zł – ale jednak była. Pozostali operatorzy wówczas nie informowali wprost, czy szykują się do podobnych ruchów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA