Technologie

Movie Games zadowolone z wyników

Notowany na NewConnect producent i wydawca gier wypracował w I kwartale 2020 roku prawie 820 tys. zł przychodów ze sprzedaży wobec 1,38 mln zł rok do roku. Zysk netto w tym okresie wyniósł 131 tys. zł wobec 451 tys. w I kwartale 2019 r. Spółka pracuje nad kolejnymi sposobami monetyzacji gry Drug Dealer Simulator. Podpisała umowę z UF Games na porting gry na platformę Nintendo Switch.
Foto: Adobestock

- Wyniki są dla nas zadowalające. Nie odbyła się w tym okresie żadna premiera nowego tytułu, ale mimo to osiągnęliśmy zysk netto. Wcześniejsze gry sprzedawały się zgodnie z oczekiwaniami. W tym okresie byliśmy skoncentrowani na pracach nad produkcją i promocją Drug Dealer Simulator. Efektem tego są świetne wyniki sprzedażowe gry, co powinno mieć bardzo pozytywny wpływ na wyniki finansowe Movie Games w II kwartale tego roku. Teraz trwają prace nad dostosowywaniem gry do platform VR oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One – informuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

Spółka podpisała umowę ze specjalizującą się w portowaniu gier na Switcha firmą UF Games. Jest to wspólne przedsięwzięcie Forever Entertainment oraz Ultimate Games, mające na koncie takie switchowe wersje jak Cooking Simulator oraz Thief Simulator.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób, a 11-stego dnia obecności na Steamie sprzedaż gry przekroczyła 100 tys. kopii.

W poniedziałek przed 10 walory Movie Games taniały o 1,67 proc., do 59 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.