Technologie

Asseco SEE: To będzie dobry rok

Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe na 2021 r. ma wartość ponad 187 mln euro, jest o 7 proc. wyższy rok do roku.
Foto: Adobestock

Z kolei wartość portfela liczona według tzw. pierwszej marży (przychody bez kosztów podwykonawstwa) przekracza 141 mln euro i jest o 16 proc. wyższa niż rok wcześniej. Portfel na sam II kwartał sięga 57,5 mln euro (+24 proc. rok do roku), a liczony według pierwszej marży niemal 40 mln euro (+21 proc.).

Motorem wyników za I kwartał 2021 r. był wzrost sprzedaży rozwiązań własnych spółki w segmencie bankowym, co przyczyniło się do wzrostu rentowności na poziomie całej grupy. Z kolei w Payten (segment płatności) największe przychody w I kwartale pochodziły głównie z linii biznesowej odpowiedzialnej za utrzymanie terminali płatniczych oraz bardzo dobrych wyników w e-commerce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.