Technologie

CD Projekt liderem wyceny na GPW. Umocnił swoją pozycję

Choć banki zaczęły odrabiać straty po ostatniej mocnej przecenie, to i tak PKO BP od twórcy „Wiedźmina" dzieli kapitalizacja 4 mld zł. Jeszcze większy jest dystans do Orlenu i PZU.

CD Projekt, zarządzany przez Adama Kicińskiego, jest wart niemal 32 mld zł.

Foto: materiały prasowe

Niewiele jest spółek, które zdołały odrobić straty po trwającej od końca lutego wyprzedaży na europejskich rynkach finansowych. W tym gronie jest CD Projekt. Po publikacji wyników za 2019 r. jego wycena zwiększyła się o dodatkowe 6 proc. i wróciła do 32 mld zł, a więc do rekordowego poziomu z drugiej połowy lutego.

Czekając na premierę

Kurs CD Projektu jest wyższy niż średnia z aktualnych cen docelowych z rekomendacji. Choć rodzi się pytanie, czy nie będą one aktualizowane w obliczu nowych informacji napływających ze spółki. Przebiły one mocno prognozy analityków dotyczące wyników za 2019 r. Ze spółki napłynęły też inne pozytywne wieści: zarząd podtrzymał wrześniowy termin premiery „Cyberpunka" i zapowiedział, że po premierze ujawni informacje dotyczące nowego projektu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.