REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

ABC Data: Ważą się losy przejęcia

Foto: Bloomberg

Do 18 marca trwają zapisy w wezwaniu do sprzedaży akcji ABC Daty, ogłoszonym przez największego akcjonariusza MCI Capital i grupę Also. Po niedawnym podniesieniu ceny z 1,3 zł do 1,44 zł kurs ustabilizował się na poziomie około 1,4 zł. W piątek po południu spadał o 2 proc., do 1,39 zł. Inwestorzy zastanawiają się, czy swój pakiet odsprzeda PZU OFE, bo to w dużej mierze od niego zależy powodzenie wezwania.

Komunikat, który napłynął niedawno na rynek (sąd zabezpieczył roszczenie OFE PZU, wstrzymując wykonanie uchwały w sprawie zgody na zbycie przedsiębiorstwa na rzecz Also), mógłby sugerować, że wezwanie utknęło w martwym punkcie, ale tak nie jest. Warto bowiem odnotować, że sąd podjął decyzję, jeszcze zanim wzywający podnieśli cenę. Rodzi się więc pytanie, czy roszczenie PZU OFE jest aktualne.

Aby zabezpieczenie pozostało w mocy, PZU jest zobowiązane w terminie dwóch tygodni od doręczenia postanowienia wnieść powództwo, a następnie sąd musiałby wydać w tej sprawie stosowny wyrok. Zapytaliśmy w piątek PZU, czy wniesie powództwo z tytułu roszczenia o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia, czy też wycofa się z tych zamiarów i odsprzeda akcje w wezwaniu. Do czasu zamknięcia tego wydania gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Wezwanie ogłoszono pod koniec grudnia zeszłego roku. Also to międzynarodowy koncern działający w branży dystrybucji IT. Od kilku lat rozwija się na naszym rynku organicznie, a teraz zdecydował się na duże przejęcie. Analitycy spodziewają się, że te roszady właścicielskie mogą (ale raczej jeszcze nie w tym roku) doprowadzić do zakończenia trwającej już ponad dwa lata wojny cenowej, bijącej w wyniki ABC Daty i giełdowego AB. kmk

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/abc_data

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA