Technologie

Switch kusi polskich deweloperów

Niewielka konsola o mocy średniej jakości smartfona szturmem podbiła serca i portfele graczy. Polskie studia korzystają na tej popularności.
Foto: Bloomberg

Od momentu debiutu w 2017 r. Nintendo Switch pozostaje sensacją na rynku gier. Przenośna konsola sprzedała się już w liczbie ponad 52 mln sztuk. Nic dziwnego, że polscy deweloperzy tak chętnie wydają lub produkują kolejne gry na ten sprzęt.

Dla każdego coś miłego

– Postawiliśmy na konsole od Nintendo już ponad 13 lat temu – tłumaczy Jakub Pieczykolan, prezes Qubic Games. – Switch okazał się hitem. Konsola ma niewiarygodny potencjał i z pewnością jeszcze długo będzie wspierana przez Nintendo oraz twórców gier – zaznacza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.