Technologie

Szaleństwa na CD Projekcie dzień czwarty

Po fali mocnych, trzydniowych zwyżek, czwartkowa sesja zaczęła się od korekty notowań polskiego studia, ale to już przeszłość. Popyt ruszył do akcji, a wartość obrotów przekroczyła miliard złotych.
Foto: materiały prasowe

Około godz. 14 za akcję CD Projektu trzeba zapłacić 356 zł, po wzroście o niemal 13 proc. Widać bardzo duży obrót. Wczoraj był on rekordowy i sięgnął 2 mld zł, a dziś od rana właściciela zmieniły już akcje o wartości przekraczającej miliard złotych.

Jako główną przyczynę zwyżek podaje się m.in. redukowanie krótkich pozycji przez fundusze, które grały na spadki notowań polskiego studia (na czele z Melvinem, który popadł w tarapaty w związku z GameStop). Z aktualnych informacji zawartych w rejestrze krótkiej sprzedaży wynika, że obecnie pozycje netto przekraczające 0,5 proc. (wymagające ujawniania się w rejestrze) mają cztery fundusze - a jeszcze kilka dni temu było ich pięć. Z kolei ich łączna pozycja netto wynosi aktualnie 2,9 proc., podczas gdy pod koniec zeszłego tygodnia sięgała rekordowego poziomu 4 proc.

Notowaniom CD Projektu pomagają też inne czynniki, m.in. udostępniona kilka dni temu pierwsza serię poprawek do „Cyberpunka" oraz spekulacje rynkowe dotyczące możliwego przejęcia polskiego studia.

Inwestorzy, poszukując uzasadniania dla obserwowanych zwyżek, wskazują nawet na .... Elona Muska. Tesla właśnie zapowiedziała nową, odświeżoną wersję sportowego samochodu elektrycznego. Ma on zawierać wbudowaną „konsolę", która pozwoli zagrać między innymi w „Cyberpunka" czy „Wiedźmina 3". O możliwości zagrania w samochodzie w najnowszą grę CD Projektu poinformował na Twittrze Musk - dyrektor generalny Tesli.

Przy aktualnym kursie kapitalizacja polskiego studia wynosi 35,5 mld zł. Jest o 10 mld zł wyższa niż pod koniec zeszłego tygodnia. Najwyższa była 7 grudnia 2020 r., kiedy kurs przekraczał 460 zł, jednak późniejsza premiera „Cyberpunka" i błędy w wersjach konsolowych gry przyczyniły się do mocnej przeceny akcji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.