Technologie

Gry. Branża nakręca obroty na rynku alternatywnym

Wśród spółek cieszących się największym zainteresowaniem inwestorów na NewConnect dominują zazwyczaj producenci gier – i właśnie tak było w środę. Największe obroty obserwowaliśmy na akcjach spółki The Farm 51, a za nią znalazły się m.in. Ultimate Games i Varsav Game Studios. Na rynek trafiły też nowe informacje od Prime Bit Games oraz 7Levels.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Ta pierwsza spółka zamierza przeprowadzić emisję prywatną do 1 mln akcji i pozyskać około 2 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój obecnie realizowanych gier i na tworzenie nowych, planowanych na ten rok. Rynek spokojnie zareagował na informację o planowanej emisji. W środę po południu kurs Prime Bit Games nie zmieniał się i wynosił 1,1 zł.

Na plusie było natomiast wspomniane 7Levels, które poinformowało że 21 lutego zadebiutuje jako wydawca, publikując grę „Warplanes: WW2 Dogfight". Tytuł ukaże się na platformie Nintendo Switch w Europie, Australii oraz Ameryce (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk). Autorem produkcji jest polskie studio Home Net Games. Drugim tytułem, który 7Levels planuje wydać w najbliższym czasie, jest „Golf Peaks" od studia Afterburn.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.