Technologie

Spółki PlayWaya na fali

Na 2019 r. studia szykują kilkadziesiąt premier.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W poniedziałek akcje Ultimate Games drożały na NewConnect o ponad 5 proc., co przekłada się na kapitalizację rzędu 84 mln zł. Wystarcza ona z nawiązką na przeprowadzkę na GPW. Te plany producent gier potwierdził w poniedziałek, przy okazji publikacji szacunkowych wyników za 2018 r.

Jego zysk netto wyniósł 2 mln zł przy przychodach rzędu 4,7 mln zł. Zarząd w 2019 r. liczy na jeszcze lepsze wyniki studia za sprawą poszerzenia portfela wydawniczego. Spółka zamierza wypuścić na rynek 54 gry (uwzględniają też tzw. porty już istniejących tytułów na nowe platformy). Kluczowe premiery zaplanowano na drugie półrocze.

W poniedziałek na NewConnect pozytywnie wyróżniała się też spółka Movie Games, drożejąca o ponad 5 proc. (łączy je ten sam wiodący akcjonariusz: PlayWay). Poinformowała przed południem o zawarciu umowy na przeniesienie majątkowych praw autorskich do trzech gier: „Bad Trip" , „Apocalyptic Machines" oraz „Dinosaur" na rzecz spółki Hydra Games (poprzednio Instytut Filmowy) za 0,5 mln zł. Zapłata ma nastąpić w czterech transzach do 10 maja 2019 r. Zarząd Movie Games podkreśla, że sprzedaż tych gier umożliwi spółce skupienie się na dziesięciu realizowanych obecnie projektach i jednocześnie pozwoli na ich dodatkowe dofinansowanie.

Movie Games zadebiutowało na NewConnect 18 grudnia zeszłego roku. Akcje w ofercie sprzedawało po 18,59 zł. W poniedziałek kosztowały 21,5 zł. Ultimate Games ma za sobą jeszcze większą zwyżkę. Akcje w czerwcowej ofercie sprzedawało po 7 zł, a obecnie kosztują niemal 17 zł. W tym roku na NewConnect może wejść kilka spółek portfelowych PlayWaya. kmk

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.