Technologie

CD Projekt: Wzrostowy początek tygodnia na giełdzie

Indeks WIG.GAMES rozpoczął tydzień od wzrostów. W poniedziałek po południu zyskiwał 3 proc., a najmocniej (+9 proc.) drożały akcje CI Games po tym, jak studio opublikowało wyniki sprzedaży serii „Sniper Ghost Warrior".
CD Projekt Foto: materiały prasowe

Najwięcej w branżowym indeksie waży CD Projekt, którego akcje w trakcie sesji zyskiwały nawet 6 proc. Po południu kosztowały 248 zł (+4 proc.). Notowaniom nie zaszkodziła informacja, która pojawiła się w mediach: premierę „Cyberpunka" wziął pod lupę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawdza, jak spółce idzie „naprawianie" gry (w wersjach konsolowych jest dużo błędów) i jak wygląda polityka zwrotów. Zapytaliśmy UOKiK, na jakiej podstawie będą podejmowane decyzje dotyczące oceny przebiegu prac realizowanych przez CD Projekt, kiedy należy spodziewać się ewentualnej decyzji i jaka potencjalnie kara grozi spółce. Do czasu zamknięcia wydania gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

– Myślę, że w sytuacji, gdyby zwroty gry nie były możliwe, sprawa mogłaby wyglądać o wiele poważniej. Natomiast biorąc pod uwagę szeroką akcję związaną z umożliwieniem reklamacji gry przez nabywców, moim zdaniem ryzyko nałożenia kary jest raczej niskie – ocenia Michał Wojciechowski, ekspert z Ipopemy Securities.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.