Technologie

Netia: Kurs sugeruje podwyżkę

W najbliższy piątek, 15 stycznia, Dom Maklerski Trigon zaczyna przyjmować zapisy w odpowiedzi na wezwanie na akcje Netii ogłoszone przez Cyfrowy Polsat. Analitycy spodziewają się, że oferta się powiedzie, ale nie przy obecnej cenie.

Zygmunt Solorz, założyciel Cyfrowego Polsatu.

Foto: materiały prasowe

Cyfrowy Polsat zaproponował za akcję Netii 4,8 zł. Oferta ta, jak mówi część analityków, może okazać się jednak za niska, aby skusić inwestorów posiadających około 34 proc. walorów stacjonarnego telekomu. Wskazuje na to kurs akcji Netii, który po ogłoszeniu wezwania ruszył w górę i w pierwszym tygodniu 2021 r. sięgnął 5,3 zł.

– Moja obecna wycena to 4,9 zł. Nie wykluczam, że fundusze będą negocjować z Cyfrowym Polsatem podniesienie ceny w wezwaniu. Obecny kurs, wyraźnie wyższy od ceny wezwania, może sugerować, że są na to szanse. Czy uda się podwyższyć do 5,77 zł (po tyle Cyfrowy Polsat kupował akcje Netii ostatnim razem – red.), tego nie wiem, ale takich oczekiwań spodziewałbym się od obecnych akcjonariuszy mniejszościowych – mówi Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku. Dodaje, że przejęcie Playa i implikowane tym wskaźniki (6,8 EV/EBITDA) dają argument mniejszościowym akcjonariuszom.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.