Technologie

ABC Data jednak zniknie z giełdy

Przejmujący, po rozliczeniu wezwania, będą mieć nieco ponad 90 proc. Otwiera im to drogę do delistingu spółki.
Foto: Bloomberg

W wezwaniu ogłoszonym przez Roseville Investments (grupa Also) i MCI zawarto transakcje na ponad 34,7 mln walorów. Przedmiotem wezwania było ponad 46,5 mln akcji. Zapisy kilka razy przedłużano. Rozliczenie transakcji nastąpi 25 czerwca. Przejmujący będą kontrolować łącznie ponad 90,6 proc. akcji.

- To otwiera drogę do nabycia wszystkich pozostałych akcji spółki i docelowego wycofania jej z obrotu na GPW - mówi "Parkietowi" Maciej Kowalski, partner w MCI Capital TFI.

Finalizacja transakcji planowana jest na początek lipca, kiedy to ABC Data stanie się częścią międzynarodowej grupy Also.

- To połączenie przyniesie korzyści dla obu stron. ABC Data zyska bardzo dużego partnera a Also będzie mogło dynamicznie rozwinąć swoją działalność w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dla nas, jako długoletniego właściciela ABC Daty, była to dobra inwestycja, z której wychodzimy z poczuciem, że wprowadziliśmy spółkę na zupełnie nowy poziom działalności, w dość wymagającym środowisku jakim jest rynek dystrybucji sprzętu IT – mówi przedstawiciel MCI.

Obecnie kapitalizacja ABC Daty wynosi niespełna 180 mln zł. W ostatnich latach notowania spółki na giełdzie poruszają się w trendzie spadkowym. Jest to pokłosie m.in. negatywnych informacji dotyczących postepowań skarbowych prowadzonych w grupie.

Powiązane artykuły