REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Grupa Also i MCI wzywają na ABC Datę

Grupa Also Holding oraz giełdowy MCI wezwały do sprzedaży akcji ABC Daty, stanowiących 37,1 proc. głosów. Płacą 1,3 zł za walor.

Ilona Weiss, prezes ABC Data

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Na zamknięciu dzisiejszej sesji akcje ABC Daty podrożały o prawie 18 proc. do 1 zł. MCI jest wiodącym akcjonariuszem ABC Daty. Wzywający zamierzają skupić akcje  reprezentujące 37,1 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Potwierdzenie transakcji podlega zwyczajowym warunkom zawieszającym, w tym m.in. uzyskaniu zgody antymonopolowej Komisji Europejskiej i uzyskaniu przez dwa podmioty wzywające na akcje, łącznie co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów.

Grupa Also Holding oferuje usługi z sektora ICT. Na europejskim rynku B2B oferuje połączone usługi logistyczne, finansowe, dostawcze, dedykowanych rozwiązań, cyfrowe i IT w indywidualnie dopasowanych pakietach. Grupa działa w 15 krajach w Europie.

W chwili ogłoszenia wezwania Also nie posiadało akcji ABC Daty, a MCI Venture Projects VI Sp. z o.o. SKA posiadała 60,72 proc. akcji, stanowiących 60,72 proc. głosów.

Zaproponowana cena w wezwaniu wynosi 1,3 zł i jest  o 53 proc. wyższa od ceny giełdowej z zamknięcia z dnia 20.12.2018, które wyniosło 0,85 zł.  Oferowana cena akcji w wezwaniu stanowi premię w wysokości 37 proc. w porównaniu do średniej arytmetycznej ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu z okresu trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania. W przypadku powodzenia wezwania i osiągnięcia progu przynajmniej 90 proc. wzywający rozważają przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji, a następnie wycofanie spółki z GPW.

Zapisy na akcje będą przyjmowane w punktach obsługi klienta Santander Bank Polska od 15 lutego do 18 marca.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA