Technologie

Infovide-Matrix obiecuje poprawę wyników

4,8 mln zł zarobiła w 2010 r. grupa Infovide-Matrix, wynika z opublikowanego raportu rocznego. Rok wcześniej zarobek przekraczał 12,89 mln zł.

Jan Maciejewski, prezes Infovide-Matrix

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Poprzedni rok dla konsultingowo-informatycznej spółki nie był zbyt udany. Szczególnie w I półroczu miała problemy z pozyskiwaniem zleceń. Negatywnie na wynikach odbił się też jeden z projektów. Infovide-Matrix, ze względów prestiżowych, oraz żeby nie stracić dobrych kontraktów z tym zleceniodawca, zdecydowało się go dokończyć, mimo że poniosła na nim ok. 2 mln zł straty. Cieniem na rezultatach odbiła się tez upadłość spółki Utilis IT, na czym Infovide-Matrix zaksięgowało ok. 2,5 mln zł straty. Bardzo dobrze radziły sobie za to dwie inne firmy z grupy: CTPartners oraz DahliaMatic, które zarobiły łącznie prawie 5 mln zł.

Ostatecznie zysk netto Infovide-Matrix w zeszłym roku wyniósł 4,8 mln zł co oznacza spadek o prawie 63 proc. Przychody były o 3 mln zł niższe niż rok wcześniej i sięgnęły 227 mln zł. Mimo znacznie słabszych wyników firma, podobnie jak w poprzednich latach, podzieli się zyskami z właścicielami. Na dywidendę trafi 1,8 mln zł z nieco ponad 3 mln zł, które zarobiła w 2010 r. spółka-matka. Dywidenda wyniesie zatem 0,1 zł na akcję. Jej stopa sięgnie ok. 0,75 proc. Temat podziału zysku rozstrzygnie się na walnym zgromadzeniu zwołanym na 21 kwietnia.

Bieżący rok, jak zapewniają przedstawiciele Infovide-Matrix, powinien być lepszy. Portfel zamówień ma wartość 54,4 mln zł co oznacza wzrost o kilka procent w porównaniu z zeszłym rokiem. Największy udział maja w nim zamówienia z sektorów: telekomunikacyjnego, bankowego, energetycznego i administracji publicznej. – Prowadzimy rozmowy na temat kolejnych kontraktów głównie w sektorze telekomunikacyjnym – mówi Borys Stokalski, wiceprezes firmy. Jego zdaniem, solidny back log pozwala oczekiwać, że Infovide-Matrix zwiększy tegoroczne obroty. – Chcielibyśmy wrócić do rentowności z 2009 r. Myślę, że leży to w zasięgu naszych możliwości na ten rok – oświadcza. W 2009 r. marża operacyjna wynosiła 8,2 proc. a netto 5,6 proc. Rok temu było to odpowiednio: 5,7 proc. i 2,1 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.