REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco Business Solutions wypłaci rekordową dywidendę

Zarząd informatycznej spółki prawdopodobnie będzie rekomendował przeznaczenie całego zeszłorocznego zysku, który przekroczył 30 mln zł, na dywidendę.

Romuald Rutkowski, prezes Assebo Business Solutions

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

2010 r. dla Asseco Business Solutions był wyjątkowo dobry. Spółka zwiększyła sprzedaż o 8 proc. do 168,6 mln zł. Zysk netto powiększył się o 34 proc. do 30,1 mln zł. Na koniec roku firma miała na kontach 59 mln zł. Rok wcześniej zasoby gotówkowe wynosiły 48 mln zł.

Lubelska firma zapowiada, że jak co roku podzieli się zarobkiem z akcjonariuszami. – Myślę, że bez żadnego uszczerbku dla biznesu moglibyśmy wypłacić ok. 30 mln zł – oświadcza Romuald Rutkowski, prezes Asseco BS. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 33,4 mln walorów. Nie wykluczone, że firma przekaże akcjonariuszom o kilka „małych” milionów złotych więcej niż zarobiła w zeszłym roku przesuwając pieniądze z kapitału zapasowego. Możliwe zatem, że dywidenda wyniesie równe 1 zł na akcję. Rok wcześniej było to 0,75 zł. Akcjonariusze dostali wówczas cały zarobek za 2009 r. i część niepodzielonych zysków z lat poprzednich. Łącznie zgarnęli 25,06 mln zł.

Na GPW akcje Asseco BS kosztują teraz, po 2,5-proc. wzroście,12,4 zł. To oznacza, że stopa dywidendy może sięgnąć 8 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA