REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lubelski Węgiel Bogdanka radzi sobie całkiem nieźle

Wstępne wyniki za trzy kwartały 2019 r. dowodzą, że po uporządkowaniu wydobycia spółka zaczęła sobie doskonale radzić. Wyniki są trzykrotnie lepsze niż rok wcześniej.

Prezes LW Bogdanka, Artur Wasil, zdołał znacząco poprawić wyniki spółki, ale notowania jej akcji tego nie odzwierciedlają.

Foto: materiały prasowe

– Rzeczywiście, ten rok jest dobry dla spółki – podkreśla w rozmowie z „Parkietem" Kamil Kliszcz, analityk mBanku. – W związku z formułą zaszytą w kontrakcie długoterminowym rosną ceny, a spółka uporządkowała i ustabilizowała wydobycie po roku ubiegłym. Efekty od razu widać: wolumen wygląda dużo lepiej i ta dźwignia od razu działa – dorzuca.

Słabszy kwartał, dobry rok

Wstępne wyniki po trzech kwartałach bieżącego roku, jakie firma opublikowała we wtorek, potwierdzają tę diagnozę. Przychody ze sprzedaży netto po trzech kwartałach sięgają 1,62 mld złotych, EBIDTA to ponad 611 mln złotych, EBIT (zysk operacyjny) – 319 mln złotych, a zysk netto – prawie 264 mln złotych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA