Jeszcze w tym roku infrastruktura grupy kapitałowej PGNiG do tankowania pojazdów mechanicznych paliwami alternatywnymi, zwłaszcza zasilanych gazem ziemnym w formie sprężonej (CNG) i skroplonej (LNG), ma być istotnie rozbudowana. „W związku z realizacją obowiązków wynikających z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych Polska Spółka Gazownictwa z grupy PGNiG prowadzi budowę 23 stacji tankowania CNG (w tym dwóch stacji L-CNG z modułem tankowania LNG). PSG czyni starania, aby budowa tych stacji zakończyła się w 2021 r." – informuje nas biuro public relations giełdowej firmy.