REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

MOL Group chce utrzymać wydobycie

Koncern zamierza rocznie przeznaczać na poszukiwania i wydobycie gazu i ropy około 500 mln USD. Dodatkowo rozważa przejęcia kolejnych aktywów
Foto: Adobestock

W najbliższych latach jednym z podstawowych celów zarządu MOL Group w biznesie poszukiwań i wydobycia gazu i ropy jest utrzymanie produkcji na poziomie około 110 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy) dziennie. – Naturalny spadek na naszych starszych złożach (w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji) zostanie zrekompensowany działaniami w nowych obszarach, np. z aktywów pochodzących z regionu Kurdystanu w Iraku – informują „Parkiet" przedstawiciele MOL Group.

Koncern zabiega też o nowe koncesje poszukiwawcze. Ostatnio pozyskał dwa tego typu pozwolenia w Chorwacji. Dodatkowo jest w trakcie przygotowań do kolejnej tury licytacji koncesji na Węgrzech. Niezależnie od tego nad Balatonem kontynuowane są poszukiwania, które niedawno przyczyniły się do odkrycia trzech płytkich złóż gazu. Podobny sukces zanotowano w Chorwacji. – W dalszym ciągu prowadzimy działania poszukiwawcze w Norwegii, gdzie do końca roku mamy zaplanowane jeszcze dwa odwierty. Podobne działania prowadzimy w Pakistanie i Egipcie – twierdzi MOL.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA