Surowce i paliwa

Unimot: Rośnie sprzedaż paliw

Przeprowadzona w lutym przez Unimot publiczna emisja akcji, z której firma pozyskała 96,6 mln zł netto, przynosi pierwsze pozytywne efekty.

Robert Brzozowski, prezes Unimotu

Foto: Archiwum

– Dodatkowy kapitał zwiększył istotnie płynność spółki oraz nasze możliwości zakupowe. Umożliwia to zamawianie jeszcze większych ilości paliwa niż w roku ubiegłym – podkreśla Robert Brzozowski, prezes Unimotu. Dodaje, że grupa mocno poprawia sprzedaż także dzięki uruchomieniu w marcu systemu elektronicznego zamawiania produktów paliwowych o nazwie e-Zamówienia. – Nowe rozwiązanie umożliwia klientom składanie elektronicznych zamówień na zakup oleju napędowego oraz integruje system zamówień z operatorami baz paliwowych – mówi Brzozowski.

Foto: GG Parkiet

W rezultacie I kwartał przyniósł grupie aż 75,1-proc. wzrost przychodów. Znacznie wolniej, bo tylko o kilka procent, rosły zyski. W efekcie zmalała rentowność, co wynikało głównie z ogólnego obniżenia się poziomu marż uzyskiwanych na rynku hurtowym oleju napędowego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.