REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Więcej dostaw LNG

Zarezerwowano dodatkowe moce.
Foto: Bloomberg

PGNiG podpisało z Polskim LNG umowę na usługi regazyfikacji, które będą dostępne po zakończeniu rozbudowy gazoportu w Świnoujściu. Koncern w latach 2022–2023 będzie mógł sprowadzać przez terminal do 6,2 mld m sześc. błękitnego paliwa po regazyfikacji. Od 2024 r. ilość ta wzrośnie już do 8,3 mld m sześc. – LNG odgrywa bardzo ważną rolę w planach biznesowych PGNiG i jest narzędziem budowania silnej pozycji spółki na rynku krajowym i zagranicznym. Już za miesiąc w terminalu w Świnoujściu zostanie odebrana setna, jubileuszowa dostawa gazu skroplonego – zauważa Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Spółka nowe moce regazyfikacyjne zarezerwowała na 17 lat. Obecnie może korzystać z całości dostępnych mocy wynoszących 5 mld m sześc. W ubiegłym roku ich wykorzystanie wyniosło 67 proc. PGNiG poprzez Świnoujście importuje coraz więcej LNG. Tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach, gdyż jest to jeden z podstawowych kierunków dywersyfikacji dostaw gazu do Polski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA