Surowce i paliwa

Unimot. Celem rynek skandynawski

Unimot chce odgrywać coraz większą rolę nie tylko na rynku paliw, ale i energii elektrycznej. W związku z tym, poprzez zależną firmę Tradea, został członkiem giełdy Nasdaq, a dokładniej platformy Nasdaq Commodities, która na całym świecie oferuje możliwość handlu towarami, w tym prądem i gazem ziemnym.
Foto: Bloomberg

– Jesteśmy obecni w obrocie energią elektryczną zarówno w Polsce, jak również na terenie Ukrainy, gdzie posiadamy swoją spółkę zależną. Jednym ze strategicznych celów rozwojowych jest dla nas wejście na rynek energii w Skandynawii i członkostwo w Nasdaq Commodities pomoże nam w realizacji tego celu – twierdzi Krzysztof Bonk, prezes Tradei. W Europie Nasdaq Commodities posiada ok. 250 członków z ponad 20 krajów. Są to zarówno producenci, dystrybutorzy, sprzedawcy jak i duzi konsumenci energii elektrycznej, a także banki, biura maklerskie, fundusze i instytucje finansowe.

Firma handel prądem na rynku skandynawskim chce rozpocząć w II kwartale. Dzięki temu rozszerzy działalność, która obecnie koncentruje się na hurtowym obrocie energią elektryczną. W 2019 r. przekroczyły one 2 TWh (terawatogodziny). Handel prowadzony był głównie poprzez TGE, rynek pozagiełdowy i platformy brokerskie. Tradea specjalizuje się także w zakupie prądu bezpośrednio od producentów energii ze źródeł odnawialnych. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.