Surowce i paliwa

Zatrzymano byłego prezesa PKN Orlen

Jacek K. jest podejrzany o przestępstwo niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę płockiej spółki. Zatrzymano też dwóch były dyrektorów
Foto: materiały prasowe

We wtorek rano na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymano trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen. Wśród nich znalazł się Jacek K., były wieloletni prezes płockiego koncernu. Personaliów dwóch kolejnych osób nie ujawniono. Wiadomo jednak, że są to byli dyrektorzy spółki. Do zatrzymań doszło w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen. Zatrzymania były efektem śledztwa prowadzonego przez prokuraturę i dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karnoskarbowych.

– Postępowanie zostało zainicjowane działaniami CBA, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez PKN Orlen – podała w oficjalnym komunikacie Prokuratura Krajowa. Dodała, że po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych prokurator ma podjąć decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych. Do chwili zamknięcia tego numeru „Parkietu" jej kolejne decyzje nie były znane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.