Surowce i paliwa

Tauron. Wydobycie rośnie, „Grzegorz” solą w oku

Górnicza spółka Tauronu, w skład której wchodzą trzy kopalnie węgla kamiennego, wydobyła w ubiegłym roku o 600 tys. ton węgla więcej aniżeli w 2020 r. Zdaniem analityków jednak to wciąż mniej, niż spółka zakładała.
Foto: Adobestock

W rozmowie z „Parkietem" Jacek Pytel, prezes spółki Tauron Wydobycie, podkreśla, że miniony rok spółka zamknęła z wydobyciem o około 600 tys. ton większym niż w 2020 r. Wówczas było to 4,5 mln ton. – Dzięki większemu wydobyciu i przychodom ze sprzedaży poprawiła się płynność spółki i czynniki te pozytywnie wpłyną na jej wyniki w kolejnych miesiącach. W podsumowaniu wyników rocznych będzie również widoczny efekt stopniowego przywracania cen węgla do poziomu sprzed pandemii – tłumaczy Pytel.

Jeśli chodzi o inwestycje, spółka ukończyła budowę poziomu 800 metrów w zakładzie w Libiążu. – Uruchomiony został tam zjazd ludzi jedną z największych klatek szybowych w Polsce, dzięki czemu czas dotarcia załogi do miejsc pracy skrócił się prawie 20-krotnie – wyjaśnia Jacek Pytel.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.