REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNiG i Polacy chcą dalszej dywersyfikacji dostaw gazu

Ograniczenia importu gazu ze Wschodu i wzrostu dostaw z innych kierunków domagają się obywatele naszego kraju – wynika z badań spółki.

Piotr Woźniak, prezes PGNiG, uważa, że działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw gazu są zgodne z interesem państwa i spółki, a także wpisują się w oczekiwania społeczne

Foto: materiały prasowe

Działania zmierzające do dywersyfikacji kierunków dostaw gazu ziemnego nad Wisłę popiera zdecydowana większość Polaków – wynika z badania opinii publicznej, przeprowadzonego na zlecenie PGNiG. – Polacy są świadomi znaczenia bezpieczeństwa energetycznego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zdecydowanej większości popierają działania podejmowane przez PGNiG, aby zagwarantować wszystkim odbiorcom pewne dostawy gazu po rynkowej cenie – mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Bezpieczeństwo dostaw

Z przeprowadzonych badań wynika też, że niemal wszyscy ankietowani, bo 96 proc., uznali bezpieczeństwo energetyczne za rzecz ważną. Ich zdaniem sposobem na jego poprawę jest dywersyfikacja źródeł importu błękitnego paliwa i wzrost krajowego wydobycia. Za zwiększeniem liczby krajów, z których Polska importuje gaz, opowiada się 80 proc. respondentów. Jeszcze więcej, bo 84 proc., ankietowanych widzi w dywersyfikacji skuteczny sposób na całkowitą rezygnację z dostaw z Rosji. Z kolei aż 88 proc. jest za zwiększeniem inwestycji w krajowe wydobycie. Ponadto trzy czwarte osób wypowiedziało się pozytywnie o rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej polskich firm na rynkach zagranicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA